Osnovnu i srednju školu završio je u Splitu. Studirao kazališnu i radio režiju na Fakultetu dramskih umjetnosti u Beogradu. Režirao u Beogradu, Splitu i Tuzli.
Na Splitskom ljetu 1987. godine napravio festivalske novine Summer Times. Od siječnja 1985. povremeno surađuje u Feralu, satiričnom podlistku Nedjeljne Dalmacije. Od 1988. je stalni autor Ferala. Od iste godine u Omladinskoj iskri piše kolumnu "Drugačije mlad", uređuje kulturnu rubriku i duhoviti podlistak "Le Spizd".
U ožujku 1993. napušta Slobodnu Dalmaciju i sa skupinom kolega pokreće satiričko-politički dvotjednik Feral Tribune. Prve brojeve lista potpisuje kao glavni i odgovorni urednik. U prosincu 1993. Feral Tribune postaje tjednik, nagrađivan u inozemstvu toliko da „je Feral dobio više inozemnih nagrada nego cjelokupno hrvatsko novinarstvo u cijeloj svojoj povijesti. Proglašen je i najboljim satiričnim listom u svijetu.“[2] Lucić u Feralu radi kao urednik lista, autor tekstova, uređuje web-stranice, kreira fotomontaže, ispisuje i uređuje razne rubrike, te pokreće i uređuje "Biblioteku Feral Tribune". Kad je nakon petnaest godina Feral2008. ugašen, Lucić prelazi u Novi list, gdje kao kolumnist piše dnevnu rubriku "Trafika Predraga Lucića".[3]
Pjesničke, prozne i dramske tekstove objavljivao u časopisima Fantom slobode, Ars, Sarajevske sveske i Naše pismo.
Greatest Shits – Antologija suvremene hrvatske gluposti, u koautorstvu s Borisom Dežulovićem prvo izdanje, 1998., drugo 1999.; Biblioteka Feral Tribune, Split.(NSK).
Haiku haiku jebem ti maiku – Velika Feralova pjesmarica - satirične pjesme Biblioteka Feral Tribune, Split, 2003. (NSK).
Ljubavnici iz Verone - Biblioteka Moderna poezija, HDP/Durieux, Zagreb, 2007. (NSK).
Sun Tzu na prozorčiću - satira Algoritam Zagreb, 2009. (NSK).
Bezgaća povijesne zbiljnosti 1 - Algoritam Zagreb, 2010. satirična poezija (NSK).
Bezgaća povijesne zbiljnosti 2 - Algoritam Zagreb, 2010. satirična poezija