Film Zero Dark Thirty pobrao je hvalospjeve filmskih kritičara i nominiran je u pet kategorija za prestižnu filmsku nagradu Oscar uključujući one za najbolji film, glavnu glumicu i originalni scenarij. Film je također nominiran u četiri kategorije za nagradu Zlatni globus uključujući one za najbolji film (drama), najbolju glumicu i najbolju režiju od kojih je Jessica Chastain osvojila onu u kategoriji glavne ženske uloge. Uz pozitivne kritike, film je također proglašen kontroverznim i prvenstveno je negativno kritiziran za svoje navodno podupiranje torture kojom se dolazilo do povjerljivih informacija.
Zero Dark Thirty o hvatanju Osame bin Ladena nije toliko loš film koliko na neki čudan način prema kraju postaje sve neinteligentniji. Akcija "lova na najtraženijeg čovjeka" koji predvodi žena na filmu djeluje dosta traljavo i neuvjerljivo, ali to se uklapa u teze da stvarnost (ako je akcija doista tekla tako) može biti neobičnija od fikcije. Za tanašnu pravolinijsku narativnu strukturu i ne osobito izražajne karaktere dva i pol sata trajanja svakako je predugačko, puno je praznog hoda, a ni ideološko-propagandistička strana filma nije baš čista.
Uvodne scene filma nisu veliko filmotvorstvo. Pate od teškog žargona i nepristupačne kalkulacije, koja je mračna i teška na teoriji...Moja pretpostavka je da veliki dio fascinacije s ovim filmom leži u razotkrivanju činjenica, nejasno viđenih. Nema tu puno priče – u biti, samo da Maya misli da je u pravu, i je.
Ovo je djelo filmašice sa autoritetom koja je spremna, kao što je i sposobna, suočiti se sa punim spektrom morlne podvojenosti...Ostali će raspravljati o činjenicama, ali ja vam mogu reći da se Zero Dark Thirty ne ispričava za mučenje, kao što ga se ni ne odriče. Ono što čini u pričanju jedne jako bitne priče našeg doba je ono što moderni filmovi rijetko čine, a to je da služi kao briljantna provokacija.