Luksemburg spada u male zemlje Evrope pa je i značaj saobraćaja Luksemburga u međunarodnim okvirima prilično mali. I pored toga, zahvaljujući visokoj privrednom razvijenosti, Luksemburg poseduje savremeni saobraćaj (i vozila i saobraćajnu mrežu). Saobraćaju kroz Luksemburg idu u prilog i tri granične države (Nemačka, Francuska, Belgija), kao i ustanove EU koje se nalaze u prestonici države, gradu Luksemburgu, glavnom saobraćajnom čvorištu u zemlji.
Ukupna dužina železničke mreže standardnog koloseka u Luksemburgu je 274 km (2002. godine), od čega su čak 242 km elektrifikovana. Dužina pruga dvostrukog koloseka je 140 km. Preduzeće za upravljanje železnicom zove se "Luksemburške železnice", ima sedište u gradu Luksemburgu, gde se ukršta većina od nekoliko linija.
Ukupna dužina drumskih puteva u Luksemburgu je 30.189 km, od toga 650.891 km (2000. g.), sve sa čvrstom podlogom.[nedostaje referenca] Dužina autoputeva je 114 km. Današnji državni autoputevi povezuju sve važnije gradove u državi i okruženju. Mnogi autoputevi prate linije železnica. Celokupna mreža je savremena.
Luksemburg je kopnena zemlja pa kao morske luke koristi luke okolnih zemalja, najviše Ostende u Belgiji. Od reka plovna je jedino Meza i to za manja plovila. Na njoj postoji sasvim mala luka Mertert.