Park se najvećim dijelom prostire duž prevlake između dvaju jezera; Abaja (čije su vode crvenkaste) i Čamo (njegove vode su azurno plave) i visoravni Nečisar (to na amharskom znači bijela trava) koja se nalazi istočno od prevlake. Visoravan Nečisar na kojem se nalazi najveći dio parka, prostire se duž istočnih obala jezera Abaja i manjim dijelom i uz obale jezera Čamo, nju presjeca rijeka Kulfo. Tako da je ukupna površina parka 514 km².
Najniži dijelovi parka su na nadmorska visini od 1108 m (razina jezera Čamo) a najviši dosežu do 1650 m (Planina Kalija na jugu parka).[1]
Flora i fauna parka
Najveći dio parka je bez visokog raslinja - tipična afrička savana, postoje i dijelovi parka sa šumama; oni se prostiru uz rijeke, obale jezera i na višim planinskim dijelovima. Najviše ima šuma sikomora (Ficus sycamorus), visine do 30 m.
Među biljožderima u parku najviše ima stada Stepskih zebri, Grantovih gazela, Dikdik antilopa, i posebne rijetke endemske vrsti Svajne antilopa (Alcephalus buselaphus) to je posljednje stado u Etiopiji. Od većih sisavaca mesoždera , u parku žive lavovi, donedavno je bilo čopora Afričkih divljih pasa (Lycaon pictus) ali su izgleda istrijebljeni i izumrli. Obalu jezera Čamo zovu krokodilska tržnica, zbog velikog broja krokodila, uz jezero Čamo ima puno nilskih konja.